Michał Stańczyk

radca prawny

 

tel. 602-711-702

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Radca prawny od 2012 roku. Egzamin radcowski zdał z wyróżnieniem. Wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Łodzi pod numerem ŁD – M – 1743.  Aplikację radcowską odbył w latach 2009-2012 przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego (2008r.). Pracę magisterską pod tytułem - „Dopuszczalność skargi kasacyjnej”, przygotowaną pod kierunkiem naukowym Prof. dr hab. J. Jankowskiego, obronił w Katedrze Postępowania Cywilnego.

 

Pracę w zawodzie prawnika rozpoczął jeszcze na studiach, pracując w kancelarii adwokackiej, a następnie - w okresie odbywania aplikacji, kontynuował zdobywanie doświadczenia, pracując w kancelarii radcy prawnego oraz współpracując z licznymi kancelariami z Łodzi oraz Warszawy. Zajmował się kompleksową obsługą przedsiębiorców - w tym m.in. w zakresie sporów sądowych i odzyskiwania zaległych należności oraz prowadzenia postępowań zabezpieczających i egzekucyjnych.

 

W pracy zawodowej zajmuje się szeroko pojętymi sprawami cywilnymi, gospodarczymi i handlowymi, specjalizując się w kompleksowej obsłudze przedsiębiorców, ze szczególnym uwzględnieniem spółek prawa handlowego (tworzenie i rejestracja spółek, bieżąca obsługa działalności spółek), a także prawem konsumenckim, prawem pracy, prawem rodzinnym i prawem administracyjnym. W zakresie prowadzonej działalności zajmuje się także obsługą przedsiębiorców w zakresie obowiązków wynikających z ustawy o ochronie danych osobowych, w tym przygotowywaniem dokumentacji opisującej sposób przetwarzania danych osobowych i umów o powierzenie przetwarzania danych osobowych. Pomocy prawnej udziela zarówno w ramach bieżącej obsługi, porad prawnych, jak również w ramach zastępstwa procesowego, reprezentując klientów w sporach sądowych.

 

Ma dużą wiedzę oraz doświadczenie w zakresie postępowań sądowych w sprawach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Posiadaną wiedzę i umiejętności stale poszerza,  współpracując z renomowanymi kancelariami prawnymi, w tym zajmującymi się prawem farmaceutycznym, budowlanym oraz prawem zamówień publicznych.  

 

Aleksandra Stańczyk

radca prawny

 

tel. 662-048-304

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Radca prawny od 2012 roku. Egzamin radcowski zdała z wyróżnieniem. Wpisana na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Łodzi pod numerem ŁD – M – 1742. W latach 2009-2012 odbyła przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi aplikację radcowską. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego (2007r.). Pracę magisterską pod tytułem - „Odpowiedzialność z majątku wspólnego za długi jednego z małżonków”, przygotowaną pod kierunkiem naukowym Prof. dr hab. M. Pyziak–Szafnickiej, obroniła w Katedrze Prawa Cywilnego.

 

Pracę prawnika rozpoczęła bezpośrednio po zakończeniu studiów w 2007 roku w kancelarii notarialnej, zdobywając doświadczenie w zakresie sporządzania projektów aktów notarialnych z zakresu prawa rzeczowego, spadkowego oraz umów i aktów założycielskich spółek prawa handlowego. W okresie odbywania aplikacji pracowała w kancelarii radców prawnych, jednocześnie współpracując z kancelariami prawnymi z Łodzi oraz Warszawy. Zajmowała się bieżącą obsługą przedsiębiorców, w tym w szczególności podmiotów leczniczych.

 

W pracy zawodowej zajmuje się szeroko pojętymi sprawami cywilnymi, gospodarczymi i handlowymi, w tym kompleksową obsługą podmiotów gospodarczych, a także prawem konsumenckim, prawem pracy i prawem administracyjnym. Specjalizuje się w zakresie rejestracji podmiotów leczniczych zgodnie z wymaganiami ustawy o działalności leczniczej. Pomocy prawnej udziela zarówno w ramach porad prawnych, doradztwa, konsultacji, przygotowywania projektów umów, jak i w ramach zastępstwa procesowego w sporach sądowych.

 

Doświadczenie zawodowe ciągle pogłębia, współpracując z renomowanymi kancelariami radców prawnych, w tym zajmującymi się prawem medycznym i obsługą podmiotów leczniczych.